Android Telefon Nasıl Formatlanır ?

  • 06 Kasım 2016
  • 256 kez görüntülendi.
Android Telefon Nasıl Formatlanır ?

Merhaba değerli bilgisuyu ailesi bu makalemizde sizlere android telefon nasıl formatlanır veya android işletim sistemine sahip cihazlara nasıl format atılır kısa ve özgün bir makale ile anlatmaya çalışacağız.Bu bölüm’de anlatımımızı sadece android için yaptık çünki günümüz’de neredeyse tüm cihazlar artık android aslında yapacağınız bu işlemi sadece telefonlarda değil tabletlerde ve tv’lerdede uygulayabilirsiniz.

Android Telefon Nasıl Formatlanır ?

android telefon nasıl formatlanırÖncelikle bilinmesi gerektir’ki tüm android sistemlerinin ayar ve işlem bölümleri hemen hemen %99 ihtimalle aynıdır bu nedenle bende o yok bu yok demeyin, Temalar farklı olabilir, görünüm farklı olabilir ama ayarlar vs. tamamen aynıdır bu nedenle format atmak için öncelikle aşağıdaki adımları sırasıyla takip etmeniz gerekmektedir.Bu bölüm’de format atmaktan kastımız telefonu içerisindeki tüm herşey’den temizleyip fabrika ayarlarına döndürmektir.

  1. Telefonunuzun uygulamalar veya menü sekmesine tıklayarak bu bölüme giriş yapınız.
  2. Açılan uygulamalar bölümün’de ayarayarlar ikonunu göreceksiniz.Bu ikona tıklayıp ayarlar bölümüne giriş yapınız.
  3. Ayarlar bölümün’de yer alan sistem bölümüne gelerek buradaki yedekle ve sıfırla seçeneğine tıklayınız.
  4. Yedekle ve sıfırla bölümüne girdikten sonra açılan bölümdeki Fabrika verilerine sıfırla seçeneğine tıklayınız.
  5. Buradaki seçeneklerden size uygun olanlarını işaretleyip Telefonu sıfırla butonuna tıklayınız.

Yukarıdaki işlemleri yaptıktan bir kaç saniye sonra cihazınız kapanacak ve android bios sistemine giriş yapacak ve telefonunuzu formatlıyacaktır bu format işleminin ardıdan cihazınızın içerisindeki tüm bilgilerde dahil olmak üzere herşey silinecek ve telefonunuzu mağazadan ilk aldığınız günki gibi 😀 ter temiz olacaktır.Ben bunu pek anlamadım birde videolu olarak izlesem daha iyi olurdu diyenler içinde aşağıdaki videoyu sizler için paylaşıyoruz.

Android Telefon Nasıl Formatlanır ? Buyrun İzleyelim


Üst kısımdaki video‘da format atma gayet ayrıntılı bir şekilde sizlere gösterilmiştir, Hala yapamıyorsanız veya format atma ve sıfırlama ile ilgili başka sorunlarınız varsa bizlere bu sorunlarınızı iletebilirsiniz, editörlerimiz anında sizlere geri dönüş yaparak çözüme ulaşmanızı sağlıyacaklardır.

Android telefon ve cihazlara format atmak cihazlarınıza herhangi bir zarar vermez ve garanti kapsamından çıkmasınada neden olmaz fakat bu cihazlara root atarsanız garanti kapsamından çıkar bu nedenle root atma ve format atmayı bir birine benzetmeyin. Birisin’de telefonu sadece yenilerken diğerinde ise telefonun tüm bilgilerine erişme imkanı sağlanmaktadır.

Bu konu hakkındaki yorum, görüş ve önerilerinizi bizlere bildirebilir ve teknik sorunlarınızı bizlere aktararak çözüme kavuşturabilirsiniz.Bu makalemizde sizlere android telefon nasıl formatlanır bunu anlatmaya çalıştık, umarız başarılı olmuşuzdur.Bizleri takip ettiğiniz için bilgisuyu ailesi olarak teşekkürlerimizi sunarız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ